środa, 18 marca 2009

Kamienny Krąg w Myślęcinku.


Jak korzystać z energii kamiennego kręgu w Myślęcinku.Kamienny Krąg w LPKiW w Myślęcinku zbudowałem na wzór kręgów z kamieni, istniejących już od dawna w Polsce i na świecie .
Poniżej cytuję fragmenty z różnych książek opisujących fenomen
kamiennych kręgów.
Kamienie odgrywały w dziejach człowieka niezwykle istotną rolę. To właśnie z nich budowano pierwsze ołtarze, świątynie i grobowce. Otaczano je kultem, wierzono w leczniczą i magiczną moc. Warto wiedzieć, że poza funkcją trwałego materiału budowlanego, doceniano też inne właściwości kamieni. Sądzono, że potrafią rejestrować wibracje otoczenia i mają dzięki temu swoistą pamięć. Uważano, że w kamieniach ukryta jest energia, która potrafi przeniknąć ludzki organizm oraz stanowić ochronę przed szkodliwym promieniowaniem geopatycznym.
Kamienne budowle o nie ustalonym do dziś przeznaczeniu, to według archeologów charakterystyczne twory kultury neolitycznej. Wznoszone były w końcowym okresie epoki kamienia ( ok. 7700 do 2000 r. Przed Chrystusem ) oraz w epoce brązu. Ich pozostałości odkryto na terenie na terenie Egiptu oraz zachodniej i północnej Europy (Bretania, Skandynawia i Wyspy Brytyjskie), lecz wkrótce okazało się, że cały świat jest dosłownie nimi usiany.
Jedną z najczęściej spotykanych form kamiennych konstrukcji to kromlechy (crom – koło, lech – miejsce) zwane też w Ameryce medicine whell a w Anglii stone circle. Kręgi najczęściej składają się z pojedynczych kamieni (menhirów) lub ich grup. Zbudowane są z różnej ilości kamieni i mają różne średnice, od kilkudziesięciu centymetrów do kilkudziesięciu metrów. Kilka takich obiektów przetrwało do dziś na terenie Polski. Najbardziej znane znajdują się w miejscowości Odry koło Czerska, na pograniczu Kaszub i Borów Tucholskich.
Ciekawe miejsca z kamiennymi kręgami to Węsiory k/Sulęczyna, Grzybnica koło Koszalina, Leśno koło Borska. Znaleziono też kamienny krąg w Puszczy Białowieskiej. Jedne z największych w świecie to te w miejscowości Avebury w Anglii, kiedyś stało tam co najmniej sto okazałych menhirów o wadze około 40 ton.
Ciągle nie jest jasne jakie było pierwotne przeznaczenie kręgów. Wysuwane są różnego rodzaju hipotezy. Uważa się je za obserwatoria astronomiczne służące do określania położenia ciał niebieskich, wschodów i zachodów słońca, określania pór siewu i zbiorów, za drogowskazy dla pojazdów kosmicznych, cmentarzyska, miejsca szamańskich obrzędów i miejsca wtajemniczenia w wiedzę duchową, za plany układów planetarnych, sądzi się, że są to uzdrawiające miejsca mocy, ziemskie czakramy, bramy czasu, kosmiczne portale, soczewki skupiające pozytywne promieniowanie otoczenia, za miejsca harmonizujące i regulujące energię przyrody.
Według radiestetów kamienie przyczyniają się do poprawy, stymulacji i wzmocnienia pozytywnych sił przyrody, działając pozytywnie w promieniu nawet do 30 kilometrów. Słoweński radiesteta, geomanta i rzeźbiarz Marco Pogaćnik przywrócił odpowiednim układem kamieni, naruszoną równowagę przyrodniczą w wielu parkach pałacowych w miejscowościach Słowenii, Austrii i Irlandii.
Zbudowany w Myślęcinku krąg można traktować jako próbę, czy te opisane przez autorów książek możliwości kamieni będą odczuwalne w konstrukcji współczesnej. Czy taki krąg będzie działał jako akumulator i jednocześnie emiter geoenergii? Można również wykorzystać to miejsce jako kamienną mandalę medytacyjną oraz używać jako miejsce do ćwiczeń Tai-Chi, Qui-Gong, do medytacji z oddechem ( kamienie stanowią wtedy licznik oddechów, np. kamień 1 >do>2 - wdech, 2>do>3 - wydech itd. - jedno okrążenie kręgu to 8 oddechów) . Można też wypróbować czy konstrukcja wpływa na nasz organizm.
Radiesteci mogą badać krąg wg. własnych metod.
W książkach pisze się, że zapisana i zgromadzona w strukturze molekularnej kamieni energia, generowana następnie do otoczenia, poprzez zjawisko interferencji z naszym biopolem może wzmocnić lub osłabić moc wypadkową obu pól. Pola te mogą się też całkowicie lub częściowo znieść. W związku z tym inaczej może zadziałać na każdego z nas, lub w ogóle nie zadziała. Najlepiej samemu przekonać się o wpływie tego kręgu na swoją osobę.
Reakcje lepszego niż zwykle samopoczucia, przyjemnego mrowienia w różnych częściach ciała (najczęściej w dłoniach), stanów ukojenia i uspokojenia to wpływ pozytywny, natomiast ból głowy trwający dłużej niż 3–5 minut, stany niepokoju i lęku, mogą stanowić dowód na niedopasowanie emitowanej geoenergii do biopola danej osoby. Lepiej wtedy wyjść z kręgu i wyrównać swoją energię przez dotykanie jakiegoś drzewa (najlepiej brzozy). Można spróbować przyjść do kręgu kiedy indziej ale kiedy sytuacja niedopasowania się powtórzy oznacza to iż to miejsce nie jest dla nas.
Andrzej Lamparski
Opisy zaczerpnięto z książek:
Leszek Matela – Geomancja
Leszek Matela - Tajemnice wiedzy Atlantydzkiej
Marek Gajdziński – Uzdrawiające energie.
Więcej wiadomosci o kamiennych kręgach można znaleźć w internecie oraz na stronie Stowarzyszenia Badań Kamiennych Kręgów, pod linkiem www.most.org.pl/kamienie